2015. február 21-én XXII. alkalommal rendeztük meg a FÉBE Jótékonysági műsoros estet és bált, melynek sztárvendége Fenyő Miklós volt. A rendezvény tisztabevétele 450.000,- Ft lett, amely 50-50 %-ban a FÉBE és Jászfényszaruért Alapítvány között lett megosztva.

 

{jcomments off}

2015. május 22-én Éves beszámoló, közhasznúsági jelentés és mérleg elfogadása, 2015 évi főbb tervek és költségvetés elfogadása. A FÉBE által 1994-ben alapított Jászfényszaruért Alapítvány alapító okiratának módosítása. A közgyűlésen adtuk a 10 éves tagságért köszönet képen a jubileumi emlékérmet valamint a 20 éves tagságért a bronz egyesület címerét ábrázoló kitűzőt.

2015. május 30-án Kisvárdai orvos csoportnak mutattuk be városunk fontosabb nevezetességeit, a kirándulást Dr. Rimóczi István Kisvárdán élő egyesületi tagunk szervezte.

2015. június 3-án A MTA Régészeti Intézetében megtartott Jászok betelepülése című konferencián 5 egyesületi tag vett részt, melyet egyesületi tagunk dr. Langó Péter régész intézeti főmunkatárs kezdeményezett és szervezett.

2015. június 9-én Jászberényben a Városi Könyvtárban bemutatatott Kiss Erika: A jászsági zsidóság emlékeiből című könnybemutatón vettünk részt. A könyv anyagához egyesületünk korábbi kutatási anyagait a szerzőnek rendelkezésére bocsájtotta.

2015. június 13-án a tanévzárón került átadásra a FÉBE által koordinált Jó tanuló és jó túrázó pályázati díjai.

2015. június 15-én Rendkívüli közgyűlést tartottunk, a 2014. május 23-án a PTK. módosítása kapcsán a közgyűlés módosította alapszabályát. A szolnoki Törvényszék három kisebb észrevétele alapján hiánypótlást tárgyalta meg a rendkívüli közgyűlés. A hiánypótlás után a végzés 2015. szeptemberében jogerőre emelkedett.

2015. június 27-én A GOLF Együttes megalakulásának 40 éves jubileuma alkalmából köszöntöttük az együttes tagjait, mivel 1994-ben az egyesületünk kezdeményezésére az első bálunkra állt össze 17 év után a zenekar, egy-egy születésnapi pólóval leptük meg a zenekar tagjait.

2015. július 2-4. között, mint tagegyesület Vesztőn részt vettünk a Város és Faluvédők Országos Szövetségének XXXIV. három napos konferenciáján.

2015. július 11-én A Jászapátiak Baráti Körének Arató napján és kakaspörköt főzőversenyen vettünk részt.

2015. július 18-án Jászalsószentgyörgyön a Jász világtalálkozón az egyesület több tagja megjelent.

2015. augusztus 20-án V. alkalommal – alapítványunk támogatásával – rendeztük meg a Kemence ünnepét a Kiss József Helytörténeti Gyűjtemény udvarán, a rendezvényen Pető Martin énekelt.

2015. augusztus 29-én hagyományos országjáró kirándulást szerveztünk a 1719-es kirajzás alapján létrejött Kiskundorozsma határában letelepedett őseink földjére, mely hely 1950-től Zsombó néven önálló település lett, a délután egy részét Szegeden töltöttük.

2015. szeptember 16-án Budapesten egyesületünk képviseltette magát a Fenntartható fejlődés címmel megtartott országos konferencián, melynek következő állomása október 15-én a Parlamentben Áder János megnyitójával kezdődött. Mindkét rendezvényen az egyesület elnöke vett részt.

2015. szeptember 19-én II. alkalommal tartottuk meg városunkban a Kulturális örökség napját. A tájház egész nap várta szakavatott tárlatvezetővel látogatóit. Délután 15 órakor Jászfényszarun is bemutatásra került a R.k. templomban Kiss Erika legújabb könyve, kiemelve annak Jászfényszarui vonatkozásait.

2015. szeptember 25-28. között egyesületünk történetében először önköltséges külföldi kirándulást szervezett 41 fő részvételével. A négy nap során a testvér településünket Zakliczynt és Krakkót valamint környékét ismertük meg, az utazást Jászfényszaru Város Önkormányzata Háromszázezer forinttal támogatta.

2015. október 11-én Jánoshidán részt vettünk a XI. Jász Baráti Társaságok vezetőinek fórumán.

2015. novemberében a FÉBE kezdeményezésére, a FÉBE és alapítványa, a Jászfényszaruért Alapítvány a 2014 évi kapott SZJA 1 % átadásával 550.000.- Ft hozzájárulásával a Petőfi Sándor Művelődési Ház és Könyvtár előtti téren óraoszlop állítására kerül sor, digitális hőmérséklet kijelzővel kiegészítve. Az 1%-os összeget a két szervezet 59.600,- Ft-al egészítette ki, így 609.600,- Ft-ot utalt át a városnak.

2015. december 29-én második alkalommal rendezte meg egyesületünk a Régi Kaszinó étteremben és kávézóban az Óvbúcsúztató nosztalgia zenés estet Csáki Tibor és Pető Edina Folette énekesek közreműködésével. A műsor után a vacsorát a résztvevők fizették a kulturális műsort ingyenesen a FÉBE biztosította.

Előkészítettük Szabó Krisztina énekművész CD albumának 2016. márciusi megjelentetését.

A FÉBE a 1915/16-os színházi évad során önköltséges színházi előadást Budapestre 23 alkalommal különjáratú autóbusszal szervezet. Az egyesületnek évek óta van bérlete a József Attila és az Erkel Színházba. Négy előadásra az operett színházba is váltottunk bérletet.

Az évfolyamán a Jász Múzeum rendezvényein 11 esetben vettünk részt, sokszor a várost is képviselve.

Az elmúlt egy évben 24 egyesületi tagot köszöntöttünk kerekévfordulós születésnapja alkalmából 60-70 és az követően 5 évenként. A születésnaposak ajándékként a Jászsági Évkönyv 2014 évi kiadványát kapták meg.

A FÉBE www. febe.hu honlapot 2006-tól üzemeltetünk, melyen a Jászfényszaruért Alapítvány adatai, tevékenysége is megtalálható, amelyet 2011-ben megújítottunk. A honlap a tájékoztatást szolgálja, valamint a FÉBE és alapítvány közhasznúsági jelentésének közreadására szükséges

Jászfényszaru, 2016. április 24.
                                                                                     FÉBE Elnöksége.