A Budapesti Hírlap 1925. október 8-i száma a 6 oldalon tudósít közel egy oldalon a Faluszövetség jászberényi kiállításáról.
„Jászfényszaru nagyközség a legkiválóbb termelőktől zöldség és terménymagvakat mutat be. Különösen említésre méltók: Rusai Nándor burgonyamag, Kóródi Sándor sárgarépa és tengeri, Gyila Ferenc tengeri, Kaló Márton kifliburgonya, ifj. Kiss Sándor homoki rozs, Bukó Sándor óriáskáposzta, Cserháti János óriás tök, továbbá Johancsik Péter, Langó Sándor, Lőrinczi Nándor és Berényi Sándor együttes termesztéséből származó fajdinnye különlegességeikkel.
Bemutatja még a község a falufejlesztés terén elértgyönyörű eredményét. Itt a szemlélő figyelmét megragadják a község asszonyai által készített jászmotívumú selyemkendők, a jászmenyecske ünneplő kendője és ruhája ifj Kiss Sándorné háziszőttese. D. Szabó József 14 éves gazdagyerek által készített madárház, szelelö rosta és rokka. Jászfényszaru község kiállítását a bizottság tagjai hosszú ideig csodálkozással szemlélték. Az értékes kiállítás megszervezésében és elrendezésében az oroszlánrész a község érdemesfőjegyzőjét, Gyila Ferencet illeti meg.
Winkler Bertalan földbirtokos (lászfényszaru) kertgazdaságának, mag-, gyümölcs- és zöldségtermelésének produktumaival vesz részt a kiállításon. Kedves elrendelésben és csoportosítással magtermeléséből a zalaszcntgróti rozs és Lockow féle Petkusi rozsmagvakal; királynő-borsómagvakal, Amerika csodája borsó, expressz borsó, bagolyszemü borsó, csicseri borsó, homoki termésű lencse, colosszal petrezselyem, braunschweigi sárgarépa stb. magvakat mutatja be. — Gyümölcstermeléséből a legritkább fajpéldányokat: igy a Jonathán almát, arany parmen almát, Pommede file almát és a legnemesebb csemegeszőlő-különlegességeket, mutatja be, Winkler Bertalan a gyümölcszöldsége és magtermelés tekintetében Jászberény környékén szinte egyedül áll. Fölötte értékes kiállításáért a babér igazán megilleti.”
Kép és szöveg: Tóth Tibor
Fotó: arany parmen alma