A FÉBE alapításának negyedszázados ünnepség keretében 2018. november 2-án székhelyének parkjában mamutfenyőt ültettünk, melyet táblával is megjelöltünk.
Az idő gyorsan szalad (ezt a fanövése is jelzi), ebben az évben ünnepeljük a város és a FÉBE 30 éves ünnepét, melynek keretében szeptember 23-án – a kulturális örökség jegyében – új alkotással gazdagodott városunk.
Székhelyünk parkjában az ötévvel ezelőtt elültetett mamutfenyővel átellenben a FÉBE jelképét, címerét helyeztük el. Az alkotás helyre kerülésénél Agócs Ferenc FÉBE elnökségi tag is segédkezett.
Az alkotást Tóásó Tibor kőszobrász (Jászfelsőszentgyörgy) kőszobrász készítette el.
Éves programunkban szereplő új alkotás nem csak az egyesület tagjainak és batátainknak hanem városunk valamennyi lakosának tetszeni fog. Momentumul szolgál, az utókornak az egyesület munkájának emlékét őrizve, mint a vele szemben álló mamutfenyő is.
Egy kis leírás, hogy mi is látható az alkotáson:
A CÍMER LEÍRÁSA
Az egyesület egyéves előkészítő munka után 1995. október 28-án megtartott éves közgyűlésén elfogadta jelképét. A címert a tagjainknak meghirdetett jelkép-pályázat anyagából, valamint saját ötleteit is felhasználva Szabó Imrefia Béla szobrászművész, egyesületünk tagja öntötte végleges formába. Az egyesület pecsétrajzán a címerkép elolvashatóan mintegy elbeszéli a város – Jászfényszaru – nevét, ezért nevezzük beszélő, vagy névcímernek is. Jászfényszaru „JÁSZ”: az íjászok felajzott fegyvere; „FÉNY”: fénylő sugaras Nap; „SZARU”: szarv alakú kürt.
A címer a heraldikai szakirodalomban kialakult és használatos kifejezéssel a következő megfogalmazással írható le:
A CÍMER
- álló, csücskös talpú, kék mezőben kétszer vágott, pajzsderékban vörössel és zöloddel hasított tárcsapajzs;
- a pajzs kék mezejében arany Nap, kinövő helyzetben;
- a pajzsderék elején vörös mezőn balra irányzott, felajzott, ezüst íj;
- a pajzsderék bal oldalán zöld mezőn arany, csorba kürt (Lehel kürtje);
- a kék pajzstalp két hullámos, ezüst pólyával vágott (Zagyva, Galga).
A szöveg köriratban a felső íven: FÉNYSZARUIAK BARÁTI EGYESÜLETE, alul két sorban 1993. JÁSZFÉNYSZARU.
Az elhelyezés alkalmával a fotókat Tóth Tibor készítette.