1995. május 5-én városunk tanuló ifjúsága ünnepelte a negyedévezredes jubileumot. „Jászfényszaruért” Alapítvány első adománya, melyet Szeleczki Lajos FÉBE tag, a Jászkerület címerét megjelenítő réz domborművet ábrázolja. Lantos Péter ünnepi beszédét e gondolatokkal zárta: „Az elmúlt 250 év alatt a Jászok szokásaikból még sokat megőriztek, de a magyarságból is sokat átvettek. Igy vált a jász nép a magyar nemzet alkotórészévé.” A domborművet Mészáros László kuratóriumi elnök Zsámboki Lászlóné igazgatónak adta át, melyet a diákok az emeleti aula falára helyezték el.
A nap eseményei művelődési házban folytatódott. A Napsugár Gyermekszínpad tagjai a Virágok üzenete című improvizációs játékot mutatták be.
10 órakor kezdetét vette a jászok és Jászság története témakörben 14 öt fős csapat vetélkedése. A szoros küzdelemben a VII. a osztály csapata(Győri Boglárka, Koós Kitti,Mészáros Zsuzsanna, Pető Zoltán, Török Gábor)győzött. Kilenc csapat június 3-án Jászságot megismerő jutalom kiránduláson vettek részt
Május 26-án a FÉBE és a Jászok Egyesülete által meghirdetett jászsági szintű általános- és középiskolásoknak jászfényszarui döntőjére került sor a jubileum jegyében. Jászfényszarut a VII. a. osztály és a Szakiskola (Dobák Zoltán, Felber István, Madarász Lívia, Oldal Zsuzsanna, Szalai Barbara) tanulói képviselték.
Az alkalomra a FÉBE Szeleczki Lajosné egyesületi tag által tervezett emlékbélyeget jelentetett meg.
Jászfényszaru Város Önkormányzata 1995. július 30-én ünnepség keretében az Óvárosháza falára Redemptio-emléktáblát helyezett el.
Tóth Tibor
![]() |
![]() |
||
Fotó: Dobbormű és vetélkedő Tamus Angéla
Emlékbélyeg és Emléktábla Tóth Tibor