Fényszaruiak Baráti Egyesülete

Jászfényszaru, Fürst Sándor út 1.

E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. www.febe.hu

Mobil: 06-30-337-3336

Kedves Egyesületi Tagunk, Barátunk!

Tájékoztatjuk tagjainkat, barátainkat októberi városi és egyesületi rendezvényekről valamint tervezett novemberi egyesületi programról.

1./ Jászfényszaru Város Önkormányzata 2008. október 22-én 16 órakor a Petőfi Művelődési Ház nagytermében ünnepi testületi ülés keretében emlékezik meg Nemzeti ünnepünkről.

Ünnepi megemlékezést Dr. Facskó István, a SAMSUNG Electronics Magyar Zrt. alelnöke tartja. Az ülés keretében Díszpolgári Cím átadására és ünnepi műsorra is sor kerül.

Kérjük, jelenlétével tisztelje meg a városi ünnepséget.

2./ A Fényszaruiak Baráti Egyesülete kezdeményezésére a „Jászfényszaruért” Alapítvány támogatásával a Kapcsolatok Napja keretében 2008. október 25-én 15 órakor a Városháza előtt ünnepség keretében a település első írásos említésének 575. évfordulója alkalmából bronz dombormű avatása lesz.

A domborműt tervezete és kivitelezte: Szabó Imrefia Béla szobrászművész, Jászfényszaru város díszpolgára, a FÉBE tagja. A dombormű költségét a „Jászfényszaruért” Alapítvány és a Fényszaruiak Baráti Egyesülete fedezi.

Avató beszédet mond: Hortiné Dr. Bathó Edit etnográfus, a Jász Múzeum igazgatója.

Az avatást követően a főtéri emlékparkban a 15 éves a város emlékfa ültetés is lesz..

Kérjük érdeklődő jelenlétével tisztelje meg egyesületünk, alapítványunk és városunk jubileumi rendezvényét.

3./ Jászfényszaru Városi Önkormányzat rendezésében 2008. október 25-én 18 órai kezdettel a Petőfi Művelődési Ház nagytermében az Adácsi Veritas Színpad bemutatja Eisemann Mihály-Szilágyi László Én és a kisöcsém című zenés vígjátékát. Belépődíj nincs, 17 óra 30 perctől érkezési sorrendben lehet helyet foglalni. Várjuk színházat szerető tagjaink, barátaink részvételét az előadáson.

4./ Egyesületünk 15 éves fennállásának jubileumi összejövetelét, a Bedekovich Lőrinc Népfőiskolával közösen 2008. november 22-én (szombat) du. 15 órakor tarja a Petőfi Művelődési Ház nagytermében.

17 órakor Reneszánsz zenei estre kerül sor, fellép az egri Musica Aulica Régizene Együttes. Az együttes tagjai: Kovács István (furulyák, görbe kürt, natúr klarinét, dob) Fajcsák Attila (tekerőlant, koboz, ciszter, furulya, ütö gardon), Szabó Viola (hegedü, koboz), Kovács Zita (furulyák), Kardos Judit (viola da gamba, cselló), Gulyás Zsuzsa (spinét, dob).

18 óra 30 perckor a Régi Kaszinó Étteremben önköltséges reneszánsz „királyi” lakomára kerül sor. A korlátlan korabeli ételek fogyasztásának költsége 2.000,- Ft/fő. A lakomát reneszánszkori étel és étkezési szokásokról szóló előadás előzi meg. A lakomán 80 fő tud részt venni, helyfoglalást biztosítani személyesen Tóth Tibornál vagy a 30-337-3336 mobilszámon november 15-ig illetve fenti létszám erejéig lehet.

Jászfényszaru, 2008. október 16.

Baráti üdvözlettel:

Tóth Tibor

elnök